A+ A A-
Міністр закордонних справ Росії відвідує Китай та Індію в тіні війни в Україні
31-03-2022, 12:00

Міністр закордонних справ Росії відвідує Китай та Індію в тіні війни в Україні

Новини світу
(0) 0

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров цього тижня зустрічається зі своїми колегами в Китаї та Індії — двох країнах, які під тиском засуджують дії Росії в Україні, оскільки кількість загиблих внаслідок неспровокованого конфлікту зростає. Лавров зустрівся спочатку з міністром закордонних справ Китаю Вангом Йі в середу перед запланованим рейсом до Індії в четвер, що стало його другою закордонною поїздкою з моменту початку російського вторгнення 24 лютого.

На папері зустріч Лаврова з Вангом стосувалась нібито заворушень в Афганістані. Але один експерт сказав, що «немислимо», що вони не будуть обговорювати ситуацію в Україні, включаючи жорсткі санкції, запроваджені міжнародною спільнотою проти Росії та її союзника Білорусі.

«Неймовірно, щоб сторони уникали України у своїх дискусіях, незалежно від того, про що вони говорять, і який наспавді сенс візиту», – сказав Стів Цанг, директор Китайського інституту SOAS при Лондонському університеті, напередодні візиту.

Поїздка Лаврова дасть йому можливість оцінити стан відносин Росії з Китаєм та Індією, оскільки вони потрапляють під все більший міжнародний контроль через відсутність у них рішучого реагування на Москву.

І Китай, і Індія відмовилися прямо засудити жорстоке вторгнення Росії, і обидві країни утрималися від голосування за резолюції Організації Об’єднаних Націй, які вимагали від Москви негайно припинити атаку на Україну.

До кінця першого дня Лаврова в Китаї в середу Пекін чітко висловив свою позицію.

"Немає межі для співпраці між Китаєм і Росією, немає межі для нас, в нашому прагненні до миру, немає межі для нас, в гарантуванні безпеки, і немає межі, щоб протистояти гегемонії", - заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбінь, повідомляє державне управління. інформаційне агентство Сіньхуа.

Підпишись на наш телеграм канал

Переглядай новини швидше всіх

Підписатись

Новини, які можуть вас зацікавити:

Голови МЗС України та Туреччини скоординували кроки з метою припинення агресії Росії

10-03-2022, 11:45

Голови МЗС країн G7 сьогодні проведуть зустріч по Україні

17-03-2022, 09:23

Китай окреслив свою позицію щодо війни в Україні

20-03-2022, 20:49

Байден особисто заборонив передачу винищувачів Україні, боячись спровокувати Путіна - WSJ

11-03-2022, 19:44

Нуланд: «Північний потік-2» – «мертвий»

9-03-2022, 11:43

Що можете сказати про новину "Міністр закордонних справ Росії відвідує Китай та Індію в тіні війни в Україні"?

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий